Kilka słów o NWF

Strona NWF to pomysł dwóch koleżanek, nauczycielek wychowania fizycznego, metodyków i doktorów nauk o kulturze fizycznej. Obie jesteśmy absolwentkami warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, wykładowcami dla studentów i innych nauczycieli, instruktorkami różnych dyscyplin sportowych, autorkami wielu publikacji, liderami zespołów, pasjonatkami nauczania, żonami i matkami. Ale to tylko niektóre z pełnionych przez nas ról i funkcji.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nas więcej to zapraszamy TUTAJ.

Stworzyłyśmy blog Nauczyciel WF, aby dzielić się z nauczycielami naszą wiedzą i pomysłami. Chciałyśmy ułatwić nauczycielom pracę i stworzyć jedno miejsce, w którym nauczyciel znajdzie nie tylko ciekawe pomysły na zajęcia, ale wsparcie we wszystkich innych sferach pracy w szkole. Nasz blog ewaluował, rozwijał się, zapełniał naszymi pomysłami i autorskimi publikacjami. Obecnie nasza strona nazywa się NWF – nauczyciel wychowania fizycznego i prowadzi go Małgorzata Zalewska. Jednak jednak treści opracowane przez Katarzynę Pankowską-Jurczyk są nadal dla Was dostępne.

Równocześnie NWF rozwijał zainteresowanie aktywnością ruchową na swojej stronie facebookowej NWF na Facebook.

Nauczyciel WF współpracuje z różnymi specjalistami, którzy wspierają nas w naszych działaniach i pomagają realizować różne projekty. Nasi fachowcy udostępniają specjalnie dla NWF swoje opracowania np. programy nauczania, plany wynikowe i scenariusze lekcji oraz prowadzą szkolenia.

Co publikujemy? O czym piszemy?

Piszemy o wielu kwestiach, które w pracy nauczyciela są naszym zdaniem istotne. W dziale dotyczącym Aktów prawnych umieszczamy na bieżąco wszelkie zmiany w prawie oświatowym. Poza tym przygotowałyśmy najważniejsze treści z różnych obowiązujących aktów prawnych. Takie niezbędniki zostały opracowane w kilku strefach działania nauczycieli. Znajdziecie tam Państwo wybrane informacje dotyczące organizacji zajęć, bezpieczeństwa, czy ogólnie pracy nauczyciela. Są też ważne wytyczne dla nauczycieli ubiegających się o kolejne stopnie awansu zawodowego.

W zakładce Pomoc dla nauczyciela stworzyłyśmy podręczną teczkę nauczyciela. Można tam znaleźć gotowe do wydrukowania wzory dokumentów, podań oraz przykładowe listy dla wychowawców i dla nauczycieli wychowania fizycznego. Są też wzory podań o różnego rodzaju urlopy oraz wzory wniosków dotyczących awansu zawodowego.

Oferujemy Państwu wiele autorskich scenariuszy lekcji wychowania fizycznego, pomysłów na ciekawe ćwiczenia i gry. Opracowałyśmy ciekawe projekty zajęć z edukacji zdrowotnej. Proponujemy plany wynikowe, przedmiotowe systemy oceniania oraz programy nauczania na różne etapy edukacyjne. Nasze opracowania pochodzą zawsze bezpośrednio od autorów i są zawsze zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas produktami.

NWF będzie się cały czas rozwijał, tak jak my się cały czas rozwijamy. Chcemy być zawsze na bieżąco, zawsze innowacyjne, zawsze pomocne. Internet jest obecnie głównym źródłem informacji, dlatego też stworzyłyśmy nasz blog. Pragniemy być bezpiecznym i przydatnym źródłem wiedzy dla nauczycieli różnych przedmiotów. Miarą tego, czy podążamy w dobrą stronę będą Państwa głosy, odzew ze środowiska nauczycieli. Liczymy na wsparcie i chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie – co jeszcze na stronie NWF powinno się znaleźć? Zapraszamy do kontaktu.

Małgorzata Zalewska